HISTÓRIA FIRMY SELOS

Spoločnosť SELOS bola založená v Trenčíne v roku 1991.
Od svojho vzniku sa venujeme aplikáciám prevažne v oblasti strojárstva a reklamy.
Našim cieľom je prinášať riešenia, ktoré zvyšujú produktivitu a efektivitu práce našich zákazníkov.
Väčšinu výrobkov vieme dodať priamo zo skladu a okrem výroby a predaja zabezpečujeme vlastným personálom
aj servis výrobkov. Aktívne tiež pôsobíme na trhoch iných európskych krajín, najmä v regióne Strednej Európy.

Sortiment našich výrobkov a služieb neustále dopĺňame a upravujeme tak,
aby sme čo najlepšie uspokojovali potreby našich zákazníkov.

2013

Sme prvou komerčnou organizáciou, ktorá vlastní Hysterezisgraf – laboratórny prístroj na meranie vlastností permanentných magnetov.

Kupujeme tiež 3D softvér na simuláciu magnetických polí. Na konci roka máme 15 zamestnancov.

2011

Stávame sa výrobcom flexibilných magnetov. Kupujeme dva nové stroje. Prechádzame na komplexný informačný systém KARAT.

2010

Po prvýkrát vystavujeme na veľtrhoch v Budapešti a vo Viedni.

2008

Sťahujeme sa do vlastných priestorov na adrese Ľudovíta Stárka 16 v Trenčíne. Zavádzame integrovaný manažérsky systém riadenia. Stávame sa certifikovanou spoločnosťou podľa noriem ISO 9001, ISO 14001 a OH SAS 18001.

2006

Otvárame prvú zahraničnú kanceláriu – v Brne pod názvom SELOS Bohemia, s.r.o.
Inovujeme firemné logo:

2004

Začíname s distribúciou závitorezov Roscamat. Prvým predaným strojom je R 400 zákazníkovi zo Žamberka v českej republike. Prvé vystavovanie na veľtrhu v zahraničí – MSV Brno.

2003

Sťahujeme sa do Trenčína na adresu Rybáre 26. Otvárame obchodné zastúpenie svetového výrobcu magnetických separátorov Bakker Magnetics. Vytvárame tretiu divíziu – STROJE. Vydávame prvý katalóg magnetov. Je jednofarebný – čierny na žltom papieri.

2002

Prvým zamestnancom sa stáva Kamil Lipták, syn zakladateľa. Vtedy má 27 rokov. Otvárame kanceláriu v prenajatom rodinnom dome v Kostolnej pri Trenčíne. Po prvýkrát vystavujeme na veľtrhu MSV Nitra. Na konci roka sme už traja.

2001

Otvárame druhú divíziu – Magnety. Stávame sa výhradným zástupcom firmy Tecnomagnete pre Slovenskú republiku. Prvým predaným výrobkom je ručný bremenový magnet MaXx 500.

1999

Do názvu firmy pribúda vedľa mena a priezviska majiteľa aj SELOS. Je to skratka zo slovného spojenia Servis ELektro Obrábacích Strojov.
Naše prvé logo:

1993 - 1998

Firma rozvíja činnosť v servise kovoobrábacích a tvárniacich strojov. Jej zákazníkmi sú výrobné strojárske firmy z trenčianskeho regiónu. Jednou z významných akcií je sťahovanie výrobných technológií z Nemecka na Slovensko.

1992

Ján mení zameranie firmy na servisné služby. Novou náplňou sa stáva Výroba, inštalácia, opravy el. strojov a prístrojov a Elektroinštalácie.

1991

V januári zakladá Ján (ako 45 ročný) svoju živnosť s názvom Ján Lipták, registrovanú v Trenčíne. Predmetom živnosti je chov slimákov.

1990

V Československu nastává po pádě socialistického režimu doba nových příležitostí s možností soukromého podnikání. Nová doba však přinesla i nejistotu ve tehdejších státních podnicích. Proto se Ján Lipták, zručný elektromechanik v podniku TOS Trenčín rozhoduje, jestli se vydá vlastní cestou a bude „strůjcem svého štěstí“. Nechybí mu odbornost, chuť pracovat a nadšení pro nové výzvy.

PRIHLÁSTE SA K ODBERU NOVINIEK

    Ľudovíta Stárka 16A
    SK-911 05 Trenčín
    Slovenská republika